من خیلی دوست دارم یك مدرك معتبر كامپیوتری داشته باشم شما به من پیشنهاد x

من خیلی دوست دارم یك مدرك معتبر كامپیوتری داشته باشم شما به من پیشنهاد... جهت چاپ عكس بصورت حرفه ای(عكاسی) چه نوع چاپگری می باشد و قیمت آن در چه حدی ...
... بپرسم كارت كپچر چیست؟ چه ویژیگی هایی دارد؟ فرق آن با تی وی كارد چیست؟ ...
... تفاوت ایمیل با جیمیل در چیست و چه كاربردهایی دارد؟و مسنجر دارای چه مزایا ...
... backup چیست و معنی backup گرفتن چیست و چگونه ا ...
... و صفحه دیجیتالی و اینکه به چه شکل کار می کنند و ایا اینکه برای استفاده ...
... از روی كامپیوتر روی سی دی اهنگ بریزی ...

... و اندازه برای نوشتن متن در word که ریز نباشد جه فونت و جه اندازه ای است معمولا ...
... برنامه اینترنت دان ...
... منظور از reboot کردن ویندوز چیست؟ یعنی باید چه کنم ضمنا من از کویندوزم رو ...
... lock بر روی ص ...
... هستند وظیفه آنها چیست و چگونه کار میکنند اصلا این اصطلاح به چه معنی می ...
... اینتل بهتر یا ای ام دی از نظر سرعت کارایی (در رده کور تو دو) با چه مدل و ...
حمایت از ما | مشهدهاست
`

من خیلی دوست دارم یك مدرك معتبر كامپیوتری داشته باشم شما به من پیشنهاد
آقای رحمتی سلام من خیلی دوست دارم یك مدرك معتبر كامپیوتری داشته باشم شما به من پیشنهاد می كنید در تابستان كه می خواهم به كلاس كامپیوتر بروم چه مدركی به سن من می خورد كه من به دوره آموزشی آن بروم؟ و آیا من میتوانم برای مدرك ICDL بخوانم یا خیر و این مدرك اصلا" به چه دردی می خورد و برای چی هست؟ با تشكر از شما امیرحسین طاهریان
14 ساله
دوم راهنمایی
جمعه 27/3/1384

پاسخ :
با سلام
دوست گرامی مدرک بسیار مفید است و متاسفانه در کشور ما روال به گونه ای است که باید برای اثبات مهارت خود در یک زمینه حتما مدرک آن را داشته باشی.
دوره های ICDL و مدرک آن نیز از لحاظ یادگیری مهارتهای اصلی و عمومی در زمینه نرم افزارهای کامپیوتری بسیار مناسب است. به طور خلاصه این مدرک مجموعه مهارتهای نرم افزارهای Office و اینترنت می باشد و مشروح آن به ترتیب زیر است :

ICDL مخفف International Computer Driving License است كه به معنای دیپلم بین‌المللی راهبری كامپیوتر می‌باشد. هدف دوره، آموختن هفت مهارت مورد نیاز به دانشجو است. امروزه در كشورهای اروپایی این گواهینامه ملاك با سواد بودن و قابلیت داشتن فرد در بكارگیری كامپیوتر می‌باشد. همچنین در جوامع صنعتی، استفاده از كامپیوتر در كلیه‌ی زمینه‌ها امری گریزناپذیر گردیده است. بنابراین یكی از مهمترین ملاكهای باسواد بودن و توانایی انجام كار، داشتن دانش بهره‌گیری از كامپیوتر می‌باشد. به همین منظور، دوره‌ای بـا عنوان ICDL در مؤسسه‌ی NCC كه یكی از معتبرترین مؤسسه‌های آموزشی در زمینه‌ی علوم IT (فـن‌آوری اطلاعات) می‌باشد، طراحی گردیده و در واقع استانداردی است برای اینكه همه‌ی اقشار جـامعه بتواننـد بـه راحتی بـا كامپیوتـر كـار كننــد و اصطلاحاً با سواد كامپیوتری شناخته شوند.

ICDL دارای 7 مهارت به شرح زیر می باشد:
مهارت اول ، مفاهیم پایه‌ی فن‌آوری اطلاعات : در این مهارت، با تعریف دقیق سیستم كامپیوتر و بیان تاریخچه و انواع این سیستم و همچنین تعریف كلیه‌ی تجهیزات جانبی و واحدهای اصلی یك سیستم كامپیوتری، این امكان را فراهم می‌شود كه كاربران با كامپیوتر سریعتر ارتباط برقرار كنند. پس از طی این مهارت، كاربر به راحتی معنای هریك از تجهیزات جانبی و واحدهای اصلی كامپیوتر را درك نموده ، و به نقش هریك از آنها در كامپیوتر پی می‌برد و می‌تواند براساس نیاز، سیستم كامپیوتر مورد نیاز خود را انتخاب و حتی عیب‌یابی و نگهداری نماید.

مهارت دوم، استفاده از كامپیوتر و مدیریت فایلها : این مهارت، با تعریف دقیق سیستم عامل به عنوان مهمترین برنامه برای مدیریت هر سیستم رایانه‌ای، ابزار مدیریت سیستم شامل : مدیریت فایلها، دیسك‌ها، تنظیمات برنامه‌ها و ... را به كاربر آموزش داده و دانشجو پس از گذراندن این مهارت، دیگر با كامپیوتر بیگانه نیست و به راحتی سیستم عامل وینــدوز را بــرای نصب، راه‌انــدازی، و مدیریت كلیه‌ی برنامه‌های مورد نیاز بكار می‌گیرد.

از مهارت سوم تا ششم بسته‌ی نرم‌افزاری معروف به Office 2000 آموزش داده می‌شود.

مهارت سوم ، واژه‌پردازها : در این مهارت، ابتدا دانشجـو بــا واژه پــرداز Word آشنــا شــده و توانایی تایپ و ویراستاری، زیباسازی هر نوع متنی را كسب می‌نماید.

مهارت چهارم ، صفحه‌گسترده‌ها: این مهارت دانشجو را با نرم‌افزار Excel كه محیطی است برای ایجاد اسناد مالی، گزارشگیری مالی، و نمودارهای آماری آشنا می‌كند. دانشجو پس از گذراندن این مهارت، به راحتی توانایی بكارگیری این نرم‌افزار را در تهیه‌ی هر نوع گزارش آماری، مالی، نموداری و حتی تهیه‌ی برنامه‌های عملیاتی از جمله حسابداری منــاسـب بــا انواع شیوه‌های حسابداری و همچنین بكارگیری این مهارت در كنترل پروژه را كسب می‌نماید و بكار می‌گیرد.

مهارت پنجم ، بانكهای اطلاعاتی : این مهارت آشنایی با نرم‌افزار Access است، كه به منظور ایجاد بانك‌های اطلاعاتی با بكارگیری جدولهای مختلف و جدولهای رابطه‌ای و برنامه‌نویسی روی یك بانك اطلاعاتی، طراحی گردیده است. دانشجو پس از گذراندن این دوره، توانایی ایجاد یك بانك اطلاعاتی و جدولهای مختلف و تعریف روابط بین این جدولها و همچنین برنامه‌نویسی جهت انجام عملیات جستجو ، بازایابی، حذف و اضافه نمـودن انــواع اطلاعـات بــه یـك بانـك اطلاعــاتی را آموخته و بكار می‌گیرد.

مهارت ششم ، ارائه‌ی مطالب : موضوع مهارت ششم نرم‌افزار Powerpoint است. از این برنامه جهت تهیه‌ی گزارشهای تصویری به صورت چنــدرسانــه‌ای استفــاده می‌شــود. دانشجــو پس از گذراندن این مهارت، توانایی ساخت انواع ارائه‌ی اطلاعات به صورت صوتی، تصویری، انیمـیشن با توانایی زیباسازی این گزارش‌ها را كسب می‌نماید و می‌تواند در محیط كـار خــود، در خصــوص هر موضوعی، گزارشهای متناسب با آن موضوع را تهیه نماید.

در پایان، پس از گذراندن 6 مهارت فوق، دانشجو توانــایی كامــل راهبــری سیستــم كامپیــوتـر را داراست. در این مرحله، دانشجو در زمینه‌های مختلف دانش فنی كسب كرده و می‌تواند در هر گرایشی به زمینه‌های بسیار متنوع دنیای فن‌آوری اطلاعات، به طور خاص وارد شود. مثل گرایش‌های برنامه‌نویسی، گرافیك، گزارشگیری و محاسبات و ... . اما دانشجــو نیــاز بـه ارتبـاط بــا دنیـای بزرگ و هیجان‌انگیز اینترنت دارد، با دنیایی سئوال در زندگی روزمره در رابطه با كسب و كار، علاقه‌مندی‌ها و ... كه با استفاده از اینترنت می‌تواند در هر موردی تحقیق، تفحص نموده وخیلی سریع به جواب برسد.

مهارت هفتم ، اطلاعات و ارتباطات : در این مهارت، اینترنت آمـوزش داده می‌شــود. پــس از گذراندن این دوره، دانشجـو می‌توانــد ارتباطـی را تعــریف و بــا آن بـه دنیــای اینترنت وارد شود، با بكارگیری انواع روش‌های جستجو و بازیابی اطلاعات در دنیای بزرگ اینترنت به تحقیق بپردازد، برای خودش صندوق پستی شخصی ایجاد كند و به مكاتباب سریع و نامحدود در عرصه‌ی جهان بپردازد، با ملیت‌های مختلف آشنا و كسب اطلاعات علمی ، فرهنگـی هنــری و ... نمایـد و در واقــع به مهمترین ابزار رشد فن‌آوری اطلاعات (شبكه‌ی جهانی اینترنت) آشنا گردد.
موفق باشید.

 اين مطلب بدون دخالت انساني عينا از اين آدرس کپي شده و تمامي مسوليت آن با ناشر اصلي است.

برترین مطالب


... های حساسیت زدایی و غرقه سازی و کاربردهای آن در روانشناسی توضیحاتی اجمالی ...
... کنم ولی نمیدانم شغل مورد علاقه ام چیست برای انتخاب رشته دانشگاه معیار ...
... خوب در شهر همدان به من معرفی کنید. اگر نمی شناسید بگویید که از کجا می توانم ...
... دارم در واقع صدای من حالت تو دماغی دارد که این مسئله مرا بسیار ازار می ...
... مثل انتخابات شورای دانش آموزی مدارس رای بیاوریم در تبلیغات باید چه کار ...
... ونسبت به رفتار دیگران زود رنجم مثلا چرا دختر داییم با من خوب سلام وبرخورد ...

... با روش کامپوزیت بهتر است یا ...
... د ارم که به تازگی توسط دندان پزشک فلوراید تراپی شده اند.خواهش میکنم در ...
... یا شماره تلفن 2 نفر از همکاران دندانپزشک را می خواستم ولی نمی دانم چطوری ...
... یك دندان چند جلسه كار میبرد ؟ 2- ضمنا برای عصب كشی دندان هایی كه مشكل بیشتری ...
... می شوند و چگونه می توان دوباره آ ...
... چیست؟ آیا میتوان چنین دندانی را به حالت طبیعی برگرداند و یا آن را پر کرد؟ ...

سایر مطالب

سایر مطالب

سایر مطالب

*